Box garażowy – wniosek o zgodę na montaż

Wspólnoty mieszkaniowe, administratorzy oraz zarządcy osiedli mają różne wymagania w aspekcie przechowywania przedmiotów na miejscach parkingowych. W związku z tym, zalecamy uzyskać zgodę na box garażowy przed jego montażem

Etapy pozytywnego rozpatrzenia wniosku

Wniosek o zgodę na montaż szafy, należy złożyć administracji osiedla, wspólnocie lub zarządcy przed instalacją szafy garażowej. Montaż boxu garażowego zostanie zatwierdzony na podstawie warunków przedstawionych w dalszej części artykułu. 

Wniosek powinien zostać złożony przez właściciela miejsca postojowego oraz zawierać:

 • dane wnioskodawcy, numer miejsca postojowego na którym odbędzie się montaż boksu garażowego
 • oświadczenie zapoznania się z warunkami technicznymi montażu boksu parkingowego, szafy garażowej (oświadczenie w załączniku)
 • indywidualny projekt z wymiarami produktu (projekt wykonujemy bezpłatnie po przesłaniu wymiarów i zdjęć na email lub konsultacji telefonicznej)
 • dokumentację ppoż

Wnioskodawca potwierdza, że wszystkie koszty i wydatki związane z boksem garażowym takie jak: zakup boksu, montaż, konserwacja oraz ewentualne przestawienie, jest całkowitą odpowiedzialnością właściciela/wnioskodawcy.

Box garazowy Warszawa
Box garażowy montowany na miejscu parkingowym

Box garażowy – pomoc dla administracji i zarządców nieruchomości

Zasady dotyczące przechowywania przedmiotów w garażach:

 • Wniosek o zgodę na montaż boksu garażowego powinien zostać złożony przez właściciela miejsca garażowego
 • Szafa powinna zostać wykonana w stonowanym kolorze np. RAL 7016 lub RAL 7001
 • Zarządca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za boksy garażowe, zawartość w nich przechowywaną oraz przedmioty magazynowane na parkingach.
 • Boks garażowy musi być wykonany w całości z metalu, mieć schludny wygląd oraz zostać specjalnie przystosowany do warunków panujących w garażu podziemnym
 • Produkt musi być wolnostojący i nie wymagający potencjalnie szkodliwego mocowania do posadzki, ścian czy też sufitu
 • Ze względu na mycie posadzek maszynami przemysłowymi, właściciel miejsca garażowego ma obowiązek zadbać o porządek w obrębie swojego produktu
 • Szafa musi mieć takie wymiary, aby pojazd zaparkowany nie utrudniał poruszania się po parkingu innym jego użytkownikom.
 • Boks garażowy nie może kolidować z wydzielonymi miejscami parkingowymi sąsiadów ani uniemożliwiać dostępu do instalacji ppoż, hydraulicznych, elektrycznych, gazowych oraz kanalizacyjnych.
Box garażowy bałagan
Box garażowy pomaga zachować porządek na miejscach parkingowych.

Odniesienia do niektórych założeń, które mogą być szczególnie interesujące dla wspólnot oraz deweloperów

Produkty z serii boxów, szaf garażowych są wolnostojące i bardzo stabilne. Dzięki temu sprawdzają się na każdym miejscu postojowym. Szafa garażowa może zostać zamontowana na miejscu „środkowym” czyli takim, które nie przylega do ściany garażu. Po zamontowaniu większej ilości szaf na miejscach środkowych, mogą być one traktowane jako granica miejsca parkingowego. 

Kolejnym aspektem jest to, że każdy box garażowy produkowany jest na indywidualny wymiar. Będziemy w stanie dopasować nasz produkt do większości miejsc garażowych. Jednolity oraz schludny wygląd garażu nieruchomości, podnosi wartość i atrakcyjność budynku w oczach klientów. Produkty MaxStorage produkowane są w taki sposób aby były odporne na korozję, połączenie wody z solą podczas zimy oraz zachowanie estetycznego wyglądu garażu. Najważniejszym aspektem jest konstrukcja nad maską samochodu, która jest cennym miejscem do przechowywania dla mieszkańców osiedli. 

Box garażowy - konsultacje, wymiarowanie, bezpłatne wyceny oraz projekty

Podczas procesu projektowania boksu garażowego nieodłącznym elementem jest przesłanie do nas zdjęć miejsca postojowego, na którym miałaby zostać zamontowana szafa. Wykonują to Państwo w celu zwrócenia przez nas uwagi na punkty kolizyjne np. podczas otwierania drzwi oraz zapewnia dostępu do urządzeń zabezpieczających np. tryskaczy, sterowników elektrycznych.

Każdy boks parkingowy zaprojektowany jest w taki sposób, aby nie ograniczać innym użytkownikom korzystania z przestrzeni garażowej. Indywidualny wymiar wysokości nóg, głębokości oraz szerokości szafy pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń z uwzględnieniem ograniczeń na miejscu postojowym.  

Z doświadczenia wiemy, że warto składać pisemne wnioski do administracji. Wspólnoty mieszkaniowe posiadają różne regulaminy lecz zakładamy, że Twoja będzie chciała być bezpośrednio zaangażowana. Wpłynie to pozytywnie na wizerunek osiedla zapewniając przyjemne dla oka, wysokiej jakości rozwiązanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Zarządcy pozytywnie rozpatrują nasze wnioski. 

Służąc pomocą oferujemy Państwu bezpłatne oraz niewiążące spotkanie.  Celem jest zwymiarowanie miejsca garażowego, wysłuchanie Państwa wymagań, a następnie wykonanie indywidualnego projektu oraz wyceny boxu garażowego. Nasi przedstawiciele na życzenie przybędą na miejsce doradzając najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. 

Box garazowy Białystok
Box garażowy z roleta

Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wahaj się z nami skontaktować. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! 🙂

FORMULARZ
KONTAKT