Jak utrzymać porządek w garażu?

W Twoim garażu jest dosłownie wszystko, oprócz wolnego miejsca do ustawienia w nim samochodu? Z takim problemem zmaga się wiele osób. Z biegiem czasu pomieszczenie to staje się składzikiem rzeczy niepotrzebnych, warsztatem, magazynem sprzętu ogrodowego i wielu innych przedmiotów. Na szczęście istnieje sposób na to, aby zapanować nad tym bałaganem i do tego zyskać wolne miejsce w garażu. Rozwiązaniem są specjalne boksy garażowe! Sprawdź już teraz, jak z ich pomocą utrzymać porządek w tym pomieszczeniu.

Czym są boksy garażowe?

Boksy garażowe to specjalne meble stworzone z myślą o ustawieniu ich w przestrzeni garażowej. Jeśli chcesz zapanować nad bałaganem w tym miejscu, zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad inwestycją w takie wyposażenie. Dostępne w formie szafek ustawisz pod ścianą lub nawet powiesisz na niej. Ponieważ wykonane są z dobrej jakości metalu, możesz w nich trzymać dosłownie wszystko. To nie tylko świetne meble na trzymanie różnych urządzeń, ale i chemii, np. olejów samochodowych, farb, smarów i wielu innych rzeczy.

W zależności od wielkości garażu możesz wstawić do niego ogromne szafki lub dużo mniejsze regały. Meble takie znajdziesz w naszej ofercie i ich ogromną zaletą są duże możliwości w konfigurowaniu ich przestrzeni. Wszystkie półki i wieszaki ustawisz dokładnie tak, jak potrzebujesz.

Szafa garazowa na rowery z roleta
Szafa garażowa
Szafa garażowa Warszawa

4 porady, dzięki którym utrzymasz porządek w garażu

Większy sprzęt możesz powiesić na ścianie w garażu

Czy wiesz, że przestrzeń w Twoim garażu wcale nie musi kończyć się tylko na posadzce. Co powiesz na to, aby zagospodarować ściany, które zwykle świecą pustkami? Jeśli zastanawiasz się, co zrobić np. z nartami, czy rowerami, z powodzeniem możesz trzymać je ponad podłogą. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalne wieszaki.

To stosunkowo tanie wyposażenie garażowe, proste w montażu, a do tego wyjątkowo funkcjonalne. Oprócz sprzętu sportowego możesz trzymać na nim nawet opony samochodowe i wiele innych ciężkich, nieporęcznych rzeczy.

Zadbaj o rozsądne zagospodarowanie przestrzeni garażowej

Problemem właścicieli garażu często jest nie tylko ogólny nieporządek i nieefektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Zazwyczaj rzeczy trafiają tam na zupełnie przypadkowe miejsca, są dosłownie wrzucane w jakiś aktualnie wolny kąt. Zapewne wiesz, czym to się kończy, bo doskonale znasz taką sytuację, prawda? Tak, znalezienie czegoś w garażu może być nie lada wyzwaniem.

Jednak, zamiast „bawić się w archeologa”, szukając zaginionych przedmiotów, możesz po prostu odpowiednio zagospodarować tę przestrzeń. To prostsze, niż może Ci się wydawać. Zacznij od zaopatrzenia się w kilka rodzajów szaf lub regałów garażowych, dopasowując je do potrzeb i ilości wolnego miejsca. Następnie wydziel w garażu strefy przeznaczone na trzymanie rzeczy z konkretnej kategorii. Jeden mebel poświęć np. na urządzenia ogrodowe, inny na sprzęt sportowy, a kolejny na rzeczy związane z samochodem. Prawda, że to proste? Robiąc tak, oszczędzisz mnóstwo czasu, który do tej pory marnowałeś na poszukiwania przedmiotów.

Drobne przedmioty zawsze trzymaj oddzielnie w garażu

Pamiętaj, że szczególnie ważne jest to, aby drobne przedmioty miały jedno, dedykowane miejsce w garażu. Łatwo je zgubić, a leżące na podłodze podeptać i zniszczyć. Możesz więc zaopatrzyć się w różnego rodzaju pudełeczka oraz skrzyneczki, w których będziesz trzymać np. śrubki, małe klucze i inne drobne rzeczy.

Dobrym rozwiązaniem są także regały ścienne, które znajdziesz w naszej ofercie. Na specjalnej siatce masz miejsce do montażu m.in. haczyków oraz małych koszyczków. Efektywnie zagospodarujesz ścianę garażu, zyskując przy tym przestrzeń do wygodnego i bezpiecznego trzymania drobnych przedmiotów.

Chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń w garażu? Postaw na szafy garażowe

Jak widzisz, masz wiele możliwości na to, aby odpowiednio zagospodarować garaż i wreszcie mieć w nim miejsce nie tylko na różne przedmioty, ale i samochód! Mając duży garaż i ogromne potrzeby, najlepiej postaw na tzw. szafy garażowe, które również znajdziesz w ofercie naszej firmy MaxStorage.

Meble te są pojemne, a przy tym pozwalają na bezpieczne przechowywanie wszystkich rzeczy. Do tego zaletą jest wygoda ich użytkowania – dostęp do umieszczonych w nich przedmiotów jest wyjątkowo prosty. Już dziś skontaktuj się z nami. 

Bezpłatna wycena boksu garażowego

Wysłuchamy Twoich potrzeb i zaproponujemy najlepsze boksy garażowe. Oferujemy solidne meble wykonane z wysokiej jakości materiałów – zamów już dziś!